Služby, které nabízíme

Řídící systémy průmyslových zařízení

K+K ELEKTROTECHNIK spol. s r.o. si Vám dovoluje nabídnout spolupráci při realizaci systému pro automatizaci, řízení, měření a regulaci chodu průmyslových procesů a kancelářských budov, který umožňuje ovládat v dané kanceláři, nebo procesu všechny instalované zařízení počítači, nebo mobilními zařízeními (tablety, telefony). Používáme zařízení PLC Foxtrot, jehož technické možnosti umožňují řízení inteligentní elektroinstalace, řízení a měření vzduchotechniky budov, nebo automatizaci procesů a chodu technických zařízení, včetně vzdáleného přístupu a dohledu.

Bezdrátové řešení

K centrální jednotce systému Foxtrot lze připojit mimo kabelem připojovaných prvků i bezdrátové moduly, které lze použít pro instalaci systému v objektech, ve kterých je již elektroinstalace hotová, a nové rozvody nelze realizovat. Pro použití v již realizovaných domech a bytech můžeme snadno vytvořit kompletní profesionální řešení automatizace pouze z bezdrátových prvků.

Vyjímečný systém

Řídicí systém Tecomat Foxtrot (dále jen Foxtrot) je na trhu výjimečný kombinací centrálního řídicího systému mezinárodního standardu PLC podle EN 61131, vlastní proprietální dvouvodičové instalační sběrnice CIB – Common Installation Bus®, integrovaného Ethernet portu, sériových portů a integrované velkokapacitní paměti až 32 GB pro ukládání velkého množství dat a uživatelských WEB stránek. Minimální spotřeba centrálního modulu, zmiňované 2 W, je řádově nesrovnatelně nižší než u většiny konkurenčních systémů inteligentního řízení budov založených na řešení PC server, který má řádově výrazně vyšší trvalou spotřebu.

Řídící jednotka, je volně programovatelná, což nám umožňuje vytvořit zákazníkovi řešení na míru, uzpůsobit mu logiku a grafiku ovládání přes vypínače, ovladače, PC či mobilní telefon nebo dnes populární tablety zároveň. Jsou schopny mu vyřešit jakékoliv kombinace zdrojů a spotřebičů tepla, chlazení, fotovoltaiky nebo i větrné elektrárny.

Systém je navržen tak, aby jej mohl být nasazen kdekoliv na světě. Je pojat jako globální produkt, podporuje jazykové verze, především angličtinu a ruštinu, ale jsou jím realizovány také aplikace například v hebrejštině.

Příklad použití

  • Prvky MaR budov a procesů
  • Inteligentní ovládání budov
  • Ovládání osvětlení a světelných scén
  • Ovládání vzduchotechniky
  • Ovládání dopravního značení, semaforů
  • Ovládání a řízení výrobních procesů
  • Ovládání a dohled nad chodem kotelen a výměníkových stanic
  • Realizace regulace pro úsporu energií

Výhody

Mimořádný komfort
funkcí se Vám uvolňuje čas pro vaši práci
Bezpečí
Spolehlivě s pomocí čidel ohlídá spolehlivě chod procesů
Univerzálnost
Foxtrot umí zakomponovat do systému různé prvky od světových výrobců
Úspory energií
Pomocí pokročilé regulace a programování lze ušetřit výdaje za energie